قوانین و مقررات

مقررات و ضوابط استفاده از فروشگاه اینترنتی شمیم کالا

بازدیدکننده گرامی، به فروشگاه اینترنتی شمیم کالا خوش آمدید!

لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات فروشگاه اینترنتی شمیم کالا به دقت ملاحظه فرمایید.

تعریف مشتری: مشتری به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی شمیم کالا اقدام نماید.

تعریف فروشگاه: منظور از فروشگاه کلیه صفحات این وب سایت می باشد. استفاده شما از فروشگاه اینترنتی شمیم کالا و سفارش كالا از این پایگاه به معنی توافق کامل شما با شرايط و ضوابط ذیل تلقی می گردد خرید کالا از این فروشگاه بر مبنای قوانین و آئین نامه های موجود در مورد تجارت الکترونیک و با رعایت کامل تمام قوانین جمهوری اسلامی ایران صورت می پذیرد. ورود کاربران به وب سایت فروشگاه اینترنتی شمیم کالا و ثبت سفارش در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین بازار اینترنتی از سوی کاربر است. لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود. متن زیر قراردادی حقوقی بین شما به عنوان مشتری و فروشگاه شمیم کالا می‌باشد.

قوانین کلی:

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های  فروشگاه اینترنتی شمیم کالا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و جرايم رايانه اي و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده و ساير قوانين مربوطه است و متعاقبا مشتری نیز مقید به رعایت قوانین مرتبط با مشتری است. چنانچه در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و خدمات فروشگاه اینترنتی شمیم کالا تغییراتی در آینده ایجاد گردد، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود ضمناً مقررات ذيل مورد قبول تمامي اعضاء بوده و فروشگاه اینترنتی شمیم کالا اين اختيار را دارد تا تغييرات مورد نظر خود را در ضوابط و مقررات فروشگاه اعمال نمايد و به محض درج اين ضوابط در سايت، قابل اجرا خواهد بود. بر اين اساس تنها مرجع اطلاع رساني رسمي تغييرات ياد شده، سايت فروشگاه اینترنتی شمیم کالا بوده و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

1. استفاده از فروشگاه اینترنتی شمیم کالا :

خدمات و محتويات این سایت براى استفاده اعضاء فروشگاه اینترنی شمیم کالا عرضه شده است و مالکیت معنوی اطلاعات موجود در سایت اینترنتی متعلق به فروشگاه اینترنتی شمیم کالا است و هرگونه سوءاستفاده از اين اطلاعات پيگرد قانوني خواهد داشت. هرگونه استفاده از محتويات، نقل قول از محتويات وب سایت برای سایت ها و وبلاگ های شخصی که منافع غیرتجاری را دنبال می کنند، با ذکر منبع مجاز می باشد. استفاده از وب سایت به هر روشي اعم از "page-scrape"، "robot"، ""spiderيا ساير ابزار اتوماتيك، برنامه، الگوريتم يا مراحل دستي مشابه براي دستيابي، مالكيت، كپي يا هدايت قسمتي از وب سايت ممنوع مي باشد. همچنين به كارگيري هر روش ديگري براي فراگيري ساختار وب سایت يا تلاش براي كسب اجزاء، اسناد يا اطلاعات وب سایت ممنوع مي باشد. دسترسي غيرمجاز به هر يك از قسمت ها يا مشخصات وب سایت يا ساير سرويس هاي ارائه شده آن از طريق هك كردن، رمزگشايي و نيز ساير روش هاي غيرمجاز ممنوع مي باشد.

2. لينك سازي :

دربرگيري هر يك از سايت هاي لينك شده دليل بر تاييد آن سايت نمي باشد و مسئوليت هرگونه استفاده از وب سايت با استناد بر سايت هاي لينك شده آن بر عهده استفاده كننده مي باشد. فروشگاه اینترنتی شمیم کالا توصيه مي نمايد به دقت مراقب حق مالكيت و ضوابط و شرايط سايتهاي لينك شده مورد بازديد باشيد.

3. كپي رايت :

کلیه عناصر موجود در این وب سایت، شامل اطلاعات، اسناد، تولیدات، لوگوها، گرافیک، تصاویر و خدمات، کلاً متعلق به فروشگاه اینترنتی شمیم کالا می باشد و تلفيق محتويات اين سايت نيز منحصراً متعلق به فروشگاه اینترنتی شمیم کالا بوده و هر گونه سوء استفاده از اين اطلاعات پيگرد قانوني خواهد داشت و هيچ فرد حقيقي، حقوقي يا سايتي به هيچ عنوان نمي تواند از اطلاعات و محتویات موجود در سايت براى فروش، توليد مجدد يا ايجاد ترافيك در سايت خود استفاده نمايد. ساير موارد استفاده همچون بازسازي، تغيير، مشاركت، انتقال، چاپ مجدد، نمايش يا استفاده از محتويات و مطالب اين وب سايت قوياً ممنوع مي باشد.

4. حدود مسئولیت :

مطالب موجود در این وب سایت ممکن است اشتباه بوده و یا غلط تایپی داشته باشد و اطلاعات ممکن است تغییر یافته یا بروز شود. فروشگاه اینترنتی شمیم کالا هيچ گونه مسئوليتي را در قبال محتويات سایتهایی که ارتباط به آنها به واسطه آگهی و یا لینک در فروشگاه اینترنتی شمیم کالا شکل می گیرد، پذیرا نیست. از سوی دیگر اطلاعات و مشخصات کالاهای عرضه شده در فروشگاه اینترنتی شمیم کالا از منابع زیر تامین می‌شود:

1. اطلاعاتی که توسط تامین کننده کالا ارائه می‌شوند.

2. اطلاعاتی که از سایت‌های معتبر خارجی ترجمه می‌شوند. 

از اینرو فروشگاه هیچ مسوليتي در قبال اطلاعات و محتوای مبهم و يا خطاهای نگارشی احتمالی برعهده نخواهد داشت. ولی با هدف ارائه خدمات بهتر و آگاه‌سازی مشتریان، خود را در بروزرسانی مداوم اطلاعات و محتويات متعهد می‌داند.

5. نحوه استفاده :

استفاده از وب سايت به هر روشي كه سبب آسيب ديدگي، ايجاد وقفه يا زيان رسيدن به آن شود، ممنوع مي باشد. بدينوسيله تمامي اعضاء توافق مي نمايند كه در صورت نقض مقررات و قوانين مربوطه، تمامي خسارات احتمالي وارده بر فروشگاه اینترنتی شمیم کالا را بر عهده بگيرند. شايان ذكر است مسئوليت ارتباطات الكترونيكي و مطالب ارسالي از رايانه اعضاء "فروشگاه"، بر عهده خود ايشان بوده و استفاده از وب سايت فقط براي اهداف قانوني جايز مي باشد. استفاده از وب سايت براي مقاصد زير مجاز نمي باشد:

 • ارسال يا استفاده از موضوعات خلاف قانون و اخلاق و يا فريب دهنده.
 • ارسال يا استفاده از مطالب و موضوعاتي كه حاوي ويروس هاي نرم افزاري، فعاليت هاي سياسي،درخواست هاي تجاري، نامه هاي زنجيره اي، يا هرگونه SPAM باشد.
 • استفاده از وب سايت به شكلي كه موجب آزردگي، ناراحتي يا هيجان بي مورد شود.

6. شرایط و محدودیت های استفاده :

استفاده از محصولات و خدمات این سایت منوط به رعایت مقررات و ضوابط سایت است و تبلیغ یا فروش هرگونه محصول که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد و یا موجب شکایت از شرکت خارجی گردد در سایت غیر مجاز می باشد. این سایت از استانداردهای تجارت الکترونیکی B2C تبعیت می کند و استفاده از آن در کاربردهای دیگر مجاز نمی باشد. فروشگاه اینترنتی شمیم کالا هيچ گونه مسئوليتي را در مورد کارکرد سایت که می تواند ناشى از عواملی که خارج از سیطره مدیریت این وب سایت می باشند (همانند نقص اينترنت، مسائل مخابراتى، تجهیزات سخت افزاری و غيره) نمی پذیرد. وب سايت شمیم کالا هيچ گونه مسوليتي را در رابطه با حذف شدن صفحات سايت خود نمي پذيرد. سروﻳسهای سايت «آنگونه که هست» ارائه می شود و سايت فروشگاه اینترنتی شمیم کالا تحت هيچ شرايطي مسوليت تاخير يا عدم کارکرد سايت را که می تواند ناشى از عوامل طبيعى، نيروى انسانی، مشکلات اينترنتى، خرابی تجهيزات كامپيوترى،مخابراتى و غيره باشد بر عهده ندارد.

7. شرایط عضویت در فروشگاه اینترنتی شمیم کالا :

7-1-پذیرش : فروشگاه اینترنتی شمیم کالا اين اختيار را دارد تا درخواست متقاضيان عضویت را بررسي و در خصوص پذيرش و يا رد آنها تصميم گيري نمايد. براين اساس پذيرفته شدن افراد در این فروشگاه، محدودكننده اختيارات فروشگاه در رعايت ضوابط و مقررات نبوده و هرگاه هر يك از اعضاء از مقررات بازار عدول نمايد، بازار اين اختيار را دارد تا بدون اعلام قبلي با حذف تعهدات درخصوص عضويت ايشان تصميم گيري نمايد. در اين صورت افراد ياد شده به طور قطع و غيرقابل عدول حق هرگونه ادعا و اعتراضي را نسبت به تصميمات فروشگاه از خود سلب مي‌نمايد. هر مشتریی که دارای حساب کاربری و کلمه عبور در سایت باشد در قبال هر فعالیتی که بتوان در بخش مشتریان انجام داد مسئول می باشد. ضمناً ثبت لینک به هر سایت غیرمجاز ممنوع می باشد.

7-2-حریم شخصی : مشتریان جهت ارائه محصولات، خدمات و یا آگهی ها نیاز به ثبت برخی از اطلاعات در فرم های سایت دارند. این اطلاعات باید صحیح باشد و در صورت صحیح نبودن، فروشگاه شمیم کالا می تواند نسبت به حذف آنها اقدام نماید. فروشگاه اینترنتی شمیم کالا به هیچ وجه اطلاعات منحصر بفرد مشتریان را به اشخاص و طرفين غیر واگذار نخواهد کرد و ضمنا با استفاده از آخرین فن آوری ها متعهد است حتی المقدور از حريم شخصی مشتریان دفاع کند. اطلاعات شخصی شما در هیچ قسمت از سایت نشان داده نخواهد شد.

7-3- ثبت سفارش : همچنین مشتریان باید هنگام سفارش كالاي مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحيح و به طور كامل پر نمايند. بديهي است درصورت ورود اطلاعات ناقص يا نادرست، سفارش مشتری قابل پيگيري نخواهد بود.

8. استفاده از اطلاعات :

فروشگاه اینترنتی شمیم کالا در موارد زير مجاز به استفاده از اطلاعات شخصي جمع آوري شده مي باشد:

 1. درصورتي كه مشخصات يا رمز ثبت شده براي استفاده از خدمات خرید را فراموش كرده باشيد فروشگاه شمیم کالا براي مشخص نمودن هويت شما و انجام همكاري هاي لازم مي تواند از اطلاعات ثبت شده استفاده نمايد.
 2. براي فراهم نمودن خدمات مورد تقاضاي شما.
 3. براي بازاريابي هاي آينده، اهداف همگاني و مشترك ازجمله بازاريابي مستقيم و نيز تحقيقات و مطالعات بازار.
 4. اطمينان از مرتبط بودن اطلاعات با علايق شما و ساير مصارف مجاز از جانب شما.

مالکیت معنوی محتويات فروشگاه اینترنتی شمیم کالا شامل قانون حق تکثير شده و متعلق به فروشگاه اینترنتی شمیم کالا مي باشد. © کليه حقوق محفوظ است.

9. ارتباط با کاربران :

تنها مرجع رسمی مورد تاييد ما برای ارتباط با شما، پايگاه رسمی اين سايت  www.shamimkala.com  است. ما با هيچ روش ديگری جز ارسال نامه از طرف آدرسها و شماره تلفن های رسمی و تاييد شده در سايت، با شما تماس نمی گيريم . فروشگاه اینترنتی شمیم کالا  هيچ گونه وبسايت اينترنتی با آدرسی غير از www.shamimkala.com    و همچنين، هيچ گونه شناسه در برنامه های گفتگوی اينترنتی همچون Yahoo Messenger و غيره ندارد و هيچگاه با اين روش ها با شما تماس نمی گيرد برای تماس با ما ، فقط آدرس ايميل و شماره تلفن ذکر شده در بخش تماس با ما مجاز می باشند. اگر میخواهيد برای ما نامه بفرستيد فقط به اين آدرسها ارسال کنيد. مشتریان همچنین میتوانند از طریق صفحات رسمی، فروشگاه اینترنتی شمیم کالا را در شبکه های اجتماعی تلگرام https://t.me/shamimkala و صفحه رسمی ما در اینستاگرام دنبال نمایند ولیکن فروشگاه اینترنتی شمیم کالا هیچ مسئولیتی در قبال شبکه های غیر رسمی پذیرا نمیباشد.

10. فروش و تحویل سفارش :

کلیه سفارش های تلفنی و اینترنتی فروشگاه اینترنتی شمیم کالا توسط واحد تحویل کالا به مشتریان تحویل داده می شود. در این خصوص لطفا توجه داشته باشید:

 1. كالای سفارش داده شده بر اساس آخرین استانداردهای بسته بندی و با رعایت اصول بهداشتی در بسته بندی های ویژه دریافت خواهد شد.
 2. هنگام دریافت كالا، اقلام سفارش داده شده كنترل و تحویل مشتریان ارجمند خواهد شد.
 3. فاكتور ریز سفارشات، به انضمام بسته ارسالی خواهد بود.
 4. غیر از مبلغ درج شده در فاکتور هیچگونه مبلغ اضافه ای دریافت نخواهد شد.

نکاتی که باید توجه داشته باشید :

 • کلیه سفارشات مشتریان پیش از ارسال توسط نشان انحصاری بازار پلمپ می شوند لذا در زمان دریافت بسته بندی ها به سلامت بسته و برچسب پلمپ توجه فرمایید.
 • کلیه محصولات ارائه شده در این بازار حداکثر با قمیت درج شده روی بدنه به فروش می رسند و کاملا به روز هستند.
 • هرگونه مالیات بر ارزش افزوده در صورت تأثیر بر قیمت کالا در قیمت نهایی اعمال شده است.
 • هزینه تحویل کالا به صورت رایگان نمیباشد. و بر اساس قوانین پیک محاسبه خواهد گردید.
 • درصورتی که مبلغ خرید شما از 10،000 تومان کمتر باشد سبد سفارش تأیید نخواهد شد.
 • درصورتی که مبلغ خرید شما از 300،000 تومان کمتر است 3،000 تومان به مبلغ فاکتورتان اضافه خواهد شد.
 • درصورتی که مبلغ خرید شما بیشتر از از 300،000 تومان است  هزینه ارسال شما رایگان خواهد بود.
 • در صورت مشاهده هر گونه مشکلی از جانب مشتری، اعم از گذشتن تاریخ مصرف و یا مخدوش شدن بسته بندی کالا به بازار عودت داده شده و مبلغ عینا بصورت اعتبار عودت داده خواهد شد. در صورت بازشدن درب یا بسته بندی محصول پس از تحویل، بازار ملزم به بازپس گیری آن محصول نخواهد بود.
 • مشتری میتواند سفارش خود را لغو نماید، بدین منظور خریدار به مدت سی (30) دقیقه از زمان ثبت سفارش فرصت دارد از سفارش خود انصراف دهد و برای اینکار میتواند از طریق تماس تلفنی بازار را در جریان امر قرار دهد.
 • برای محصولاتی که به هر نحو مشمول خدمات پس از فروش می شوند، کارت ضماتنامه و گواهی خدمات پس از فروش همراه کالا برای مشتریان ارسال شده و قوانین و شرایط این خدمات بر اساس شرح کارت و با شرکت تامین کننده و یا نمایندگی درج شده در آن می باشد.
 • در خصوص روند برگرداندن کالا و یا انصراف از خرید در مورد محصولات غیر خوراکی از قبیل لوازم آشپزخانه و ...، سیاست فروشگاه منطبق بر ماده 37 قانون تجارت الکترونیکی می باشد، که بیان می‌دارد: «در هرمعامله از راه دور مصرف کننده باید حداقل 7 روز کاری وقت برای انصراف از قبول خود بدون تحمل جریمه و یا ارائه دلیل داشته باشد در زمینه کالا تنها هزینه تحمیلی بر مصرف‌کننده، هزینه بازپس فرستادن کالا خواهد بود.» در این گونه موارد بعد از درخواست مشتری برای پس دادن محصول از طریق تماس تلفنی ، بازار محصول مورد نظر را در محل مشتری تحویل میگیرد و مشتری میبایست کرایه حمل را در این موارد بپردازد.
 • مکان و زمان تحویل کالا توسط کاربر سفارش دهنده در فروشگاه اینترنتی شمیم کالا درج شده و فروشگاه به عنوان فروشنده متعهد است با رعایت سیاستهای معین ارسال کالا (از جمله هزینه های مربوطه)، سفارش را در آن مکان و زمان تحویل دهد. لذا آدرس پستی گیرنده, همان آدرس درج شده توسط خریدار در فرم ثبت نام خواهد بود. خواهشمند است جهت تسهیل امور پردازش و ارسال کالا, آدرس پستی خود را کامل و همراه با کد پستی صحیح وارد کنید.
 • در صورت عدم حضور سفارش دهنده در مکان و زمان تعیین شده، فروشنده هزینه های مربوطه را از خریدار طلب خواهد نمود.
 • شرایط ارسال و تحویل کالا با توجه به ایام تعطیلات رسمی در کشور تغییر پذیر خواهد بود. در ایام پایانی سال و با توجه به حجم زیاد و ترافیک ارسال محموله ممکن است سفارشات با مقداری تاخیر به دست مشتریان برسد؛ برای جلوگیری از این امر از مشتریان محترم خواهشمندیم خریدهای خود را قبل از فرا رسیدن روزهای پایانی سال و یا تعطیلات رسمی چند روزه سفارش دهند.
 • در صورتي كه تامين كننده و صاحب برند به دلايلي خارج از اراده و اختيار خود، توان تحويل كالا در موعد مقرر را نداشته باشد و طرفين درباره يك موعد جديد به توافق نرسند، خريدار حق دارد بدون هيچگونه هزينه اي سفارش را فسخ نمايد.
 • هزینه مالیات بر ارزش افزوده در صورت عدم قید شدن در سایت صفر ریال محاسبه شده است. تنها مبلغی که در موارد معین به ارزش کالا اضافه می شود، هزینه خدمات ارسال خواهد بود.
 • سفارش دهنده با تحویل کالای ارسال شده و امضای برگه دریافت کالا رضایت خود را از نوع، تعداد و سلامت کالا ابراز می نماید.
 • در صورتی که فرد خریدار بخواهد وجه کالا را به طور ناقص پرداخت کند کالا بدون هماهنگی، توسط پیک برگشت خواهد خورد و هزینه ارسال نیز عودت داده نخواهد شد.

11. خدمات پس از فروش :

11-1- لغو سفارش :

خریدار به مدت سی (30) دقیقه از زمان ثبت سفارش فرصت دارد از سفارش خود انصراف دهد، لازم به ذکر است هزینه ارسال و بیمه به عهده خریدار میباشد.

11-2-بر گشت کالا :

خریدار موظف است در زمان دریافت سفارش خود نسبت به بررسی کالای دریافتی اطمینان حاصل نماید. اگر کالایی که دریافت نمودید ضربه خورده و از کار افتاده است شما به هنگام تحویل می توانید آنها را به متصدی تحویل کالا ارائه و در صورت پرداخت هزینه سفارش آن را پس بگیرید. بديهي است پس از امضا رسید دریافت سفارش توسط خریدار هيچ اعتراضي پذيرفتني نيست.

11-3- رهیابی کالا :

شما می توانید همواره از طریق تماس با مرکز پشتیبانی و خدمات پس از فروش فروشگاه اینترنتی شمیم کالا به شماره "02144661401" و ارائه شماره سفارش از وضعیت سفارش خود آگاه شوید. همچنین مشتریان محترم می توانند کلیه پیشنهادات و انتقادات خود را درخصوص روند دریافت خدمات این مجموعه حتي در روزهاي تعطيل از طريق تلفن "09393233784"بصورت پیامک یا در شبکه های اجتماعی" و يا ايميل info@shamimkala.com  با مركز ارتباط مشتريان بازار درمیان بگذارند تا موضوع فوراً بررسي و تعدیل گردد. 

"با خواندن این قوانین شما مسئولیت رفتار و ارسالهای خود را در سایت به عهده خواهید گرفت. در صورتی که از قوانین مذکور حمایت نکنید (در صورت امكان) به شما اخطار داده خواهد شد و در صورت تکرار حساب شما از سایت حذف خواهد شد. اجرای این قوانین به خواست بسیاری از افراد و به خصوص به لحاظ راحتی تمامی کاربران ملزوم می باشد.
با امید به اینکه با به کارگیری قوانین سایت و دستورالعملهایی که در آینده به آنها اضافه خواهد شد بتوانیم رضایت شما مشتری گرامی را جلب کنیم. به امید ساعات خوش در هنگام مشاهده این سایت برای شما"